RýmařovSKI maraton

tomskiZúčastněte se Rýmařovského maratonu - závodu na kolečkových lyžích klasickou technikou dne 7. 8. 2022 v kategoriích Elite 40 km a Open 21 km. Prezentace od 8 hod., startujeme od 9:20 hod. Tato akce proběhne ve Sportovním a společenském centru Flemmichova zahrada Rýmařov. Více info an www.rymarovski-maraton.tomski.cz 

Fajne léto v Karlovicích

Fajne letoProžijte s námi Fajne léto v Kosárně v Karlovicích ve Slezsku dne 30. 7. 2022 od 14-18 hod. Na trenažéru se naučíte jak podojit kozu, ukážeme vám, jak se pere v neckách či pletení z pedigu. Pro děti nebudou chybět tvořivé dílničky a malování na obličej. A také ochutnáte krajové speciality. Léto bude fajné.

Hradní Bestie

sermiriVe dnech 23. - 24. 7. 2022 od 9 hodin se můžete těšit na Velkolepou šermířskou akci na hradě Sovinci. Setkáte se s hradními bestiemi různách podob, vyluštíte Sovinecký rébus. Účinkují šermířské skupiny, kouzelník a iluzionista Yor-El a Ondra se svými dravci. Zavítejte na Sovinec a nebudete litovat.

Na příkaz císaře - velkolepý rytířský turnaj

sovinec 1Zveme vás na hrad Sovinec ve dnech 16. - 17. 7. 2022 Na příkaz císaře na velkolepý rytířský turnaj. Kvalitní celodenní program zaručen. Začínáme v 9 hod. Představí se těžkooděnci v plných zbrojích, kejklířské a divadelní skupiny, šermíři. Uvidíte také práce z řemeslné dílny, kovářské řemeslo ukáže mistr Jakub. Nebudou chybět také pohádky pro děti, sokolnické ukázky a prohlídky hradem. Občestvení zajištěno.

Oslava 150 let SDH Rýmařov

hasiciDne 30. 7. 2022 ve Flemmichově zahradě od 9 hod. proběhnou velké oslavy výročí 150 let Sboru dobrovolných hasičů Rýmařov. Oslavte s námi a přijďte je podpořit při exhibici jejich hasičských dovedností. Nebude chybět zábava a atrakce pro děti, večerní diskotéka, vystoupení známých hudebních kapel Abba revival, Boney M. revival a také Ponny Expres Country a Bluegrass. A pokud nás zasáhne vlna veder, uhasíme i žízeň a můžem valit až do rána.

Borůvkové hody

boruvkyVe dnech 20. - 21. 8. 2022 proběhne v Malé Morávce/Karlov pod Pradědem 21. ročník tradičních Borůvkových hodů. Určitě nezapomeňte přijít ochutnat jak jinak než borůvkové speciality. Dostanete se do borůvkového ráje. Více info na www.boruvkovehody.cz

Partneři Turistického informačního centra Rýmařov