Kurz společenského tance

tanecKurz pro 9. třídy a SŠ bude zahájen 25. 3. 2022, od 17:30 do 19:30 hodin. Závěrečný ples se uskuteční v sobotu 27. 5. 2022. Standardní  a latinskoamerické tance, základy společenské výchovy. Cena: 500,- Kč. Taneční kurz vedou zkušení lektoři: Veronika Říhová a Filip Bělík. Velký sál Střediska volného času Rýmařov, přihlášky online na: www.svcrymarov.cz, registrace: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Den na lyžích s Moravskoslezským krajem

závodyDne 12. 2. 2022 jste srdečně zváni na Den na lyžích s Moravskoslezským krajem a MS Tourism. Jedná se o veřejné závody v obřím slalomu v areálu Ski areál Kopřivná v Malé Morávce. Závodní kategorie: lyže, snowboard, ženy, muži, děti. Časový harmonogram: v 10 hod. zahájení akce, 10:30 hod. cvičné jízdy, 11:30 hod. zahajení závodů, 14 hod. konec závodů, 15:30 hod. slavnostní vyhlášení výsledků. Doprovodný program: soutěže a hry pro děti, tombola o zajímavé ceny, klaun, prezentace horské služby, after party s DJ. Máte-li rádi adrenalin nebo se chcete přijít jen pobavit, neváhejte. Těšíme se na vaši účast. Více info www.severnimorava.travel

logo msk

Výstava jednoho neumělce

svc rymaOd 14. 1. - 14. 2. 2022 ve Střediska volného času Rýmařov máte možnost v době otevírací doby SVČ zhlédnout Výstavu jednoho neumlěce, a to prodejní výstavu Jana Sochora - Street art/pop art. Vernisáž výstavy bude 14. 1. 2022 v 17 hod.

Partička na vzduchu

MD rymarovDne 28. 2. 2022 ve 20 hod. k nám do Městského divadla Rýmařov zavítají mistři na improvizaci ze známé Partičky. Na představení Partička na vzduchu můžete kupovat lístky v předprodeji na TicketStream. Více info na www.partickanavzduchu.cz nebo na FB stránkách @mdrymarov.cz 

 

Kino SVČ Rýmařov na měsíc leden 2022

Program kina Rýmařov na měsíc leden 2022 najdete zde: měsíc leden 2022

Výstava "Jak vidím Jeseníky"

logoAgentura ochrany přírody a krajiny ČR a Správa CHKO Jeseníky si vás dovoluje pozvat na akci: Jak vidím Jeseníky. Zhlédnout výstavu soutěžních fotografií IX. ročníku můžete v Městském muzeu Rýmařov v Galerii Pranýř, v době od 3. 2. do 27. 3. 2022.

Pavel Rajdl / Něco málo / Obrazy

KnihovnaVe dnech od 1. 2. do 31. 3. 2022 jste srdečně zváni na výstavu Pavla Rajdla s názvem Něco málo. Výstava bude v Galerii Čítárna Městské knihovny Rýmařov a vernisáž proběhne v úterý 1. 2. 2022 v 17 hod. Těšíme se na vaši účast.

Výstava "Vyzařování"

logoMěstské muzeum a Galerie Octopus vás zvou na výstavu "Vyzařování" Václava Boštíka a Jana Zrzavého. Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 8. ledna 2022 v 16 hodin, kdy proběhne i křest katalogu výstav v galeriích Octopus a Pranýř v letech 2017 - 2021. Výstava potrvá do 20. února 2022.

Křest nové publikace "Katalog výstav 2017 - 2021"

logoMěstské muzeum Rýmařov vás zve na křest nové publikace "Katalog výstav 2017 - 2021", v sobotu 8. ledna 2022 v 16 hodin v Galerii Octopus při zahájení výstavy Jana Zrzavého a Václava Boštíka.

Výstava astrofotografií

RÝMAŘOV logoVýstavu astrofotografií od Václava Pavezy můžete zhlédnout v prostorách rýmařovské radnice od 26. 11. 2021 do 31. 3. 2022. Vernisáž se uskuteční 26. 11. 2021 v 16 hodin. Vstup dle platných vládních nařízení. 

Kino SVČ Rýmařov měsíc únor 2022

svc rymaProgram kina Rýmařov na měsíc únor 2022 najdete zde: únor 2022

Nové stojany pro dobití a opravu elektrokol!

kola

V rámci projektu Moravskoslezského kraje, který je zaměřený na propagaci elektromobility, turistického ruchu a sportu v Moravskoslezském kraji získalo Informační centrum při Městském muzeu Rýmařov čtyři elektrokola s nabíjecí stanicí.

Tato nová nabíjecí stanice se nachází u Střediska volného času na autobusovém nádraží v Rýmařově a je připravena pro nadcházející sezónu. V případě potřeby je již využitelná.

Samoobslužná opravna jízdních kol a další dvě elektrokola byla pořízena z projektu „Spolupráce bez hranic / Współpraca bez granic“ financované z fondu mikroprojektů Euroregionu praděd. Tento projekt byl zaštítěn  místními akčními skupinami MAS RÝMAŘOVSKO a LGD Kraina Dinozaurów v Ozimku.

Takže pro milovníky elektrokol je již vše připraveno.

logo 2020

logo msk

 

Rýmařovský desetiboj 2022

desetiboj1Kdo? - sportovní nadšenci obou pohlaví každého věku, dělíme se do osmi kategorií - ženy A do 40 let, ženy B do 55 let, ženy C od 56 let; muži A do 44 let, muži B do 59 let, muži C od 60 let; děti do 10 let, děti 11 - 15 let. Kdy? - od září do června; co měsíc - to jedna disciplína, tj. 10 setkání za rok. V čem? - turistika, cyklotursistika, běh na 1000 m, resp. 800/600 m, střelba ze vzduchovky, kuželky, plavání, lyžování, stolní tenis, vrh koulí, skok daleký, běh na 60 m. Za kolik? - jednorázový příspěvek 200,- Kč, důchodci 150,- Kč, ned 70 let a děti 100,- Kč. O co? - o zlaté, stříbrné a bronzové poháry pro 3 nejlepší v každé kategorii. Proč? - abych měl pocit, že něco dělám pro své zdraví, abych zjistil, čeho jsem ještě schopen, abych se pravidelně setkával s partou sportovních nadšenců. 4. září 2021 začínáme v rámci "Rýmařovské 50" turistikou nebo cykloturistikou. Pěšky - ženy B, C ; muži C a Děti - 15 km, ženy A a muži B - 25 km, muži A - 35 km. Na kole: - ženy C, muži C a děti - 20 km, ženy A a B, muži B - 35 km, muži A - 60 km. Start pěších od 6:00 do 9:00 hodin, cyklisté vyjíždějí společně v 9:00 od SVČ v Rýmařově. 1. října 2021 pokračujeme během na 1000 m, resp. 800/600 m. Běhat budeme od 16:00 na  atletickém hřištiu ZŠ 1. máje Rýmařov. O dalších disciplínách budete včas informováni pozvánkou s výsledky předchozích disciplín. Přihlášky do soutěže přijímá Alena Jurášová, tel. 605 521 013, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Změna otevírací doby Pradědovy galerie U Halouzků!!!

Pradedova GaleriePradědova galerie U Halouzků v Jiříkově bude mít od září 2021 zavřeno každé pondělí a úterý.

Tvoření u koní

koniPřijďte se pobavit s dětmi do usedlosti Jasanka do Albrechtic u Rýmařova. Můžete si poslechnout pohádky v teepee, zahrát si hry, vyrobit něco hezkého a také si zajezdit na koni. Volejte a pište: 725 969 527, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lušticí hledačka u zámku v Janovicích

sovaChcete najít poklad? Potěšit nejen své dětičky? Čeká na vás šifrovací hledačka krásnou alejí a lesem nad janovickým zámkem. Vypátrejte 8 stanovišť, rozšifrujte tajná hesla, vyluštěte kód k otevření truhly a poklad vás nemine. Je to rodinná hra typu šipkovaná. Více informací na www.cestickou.cz/poklad-janovice-u-rymarova/

Podpořte vydání knihy "Vykořenění"

Městská knihovnaDebutová kniha rodáka z Jeseníků. Thrillerový příběh o možné blízké budoucnosti se Sudet. Kniha o Němcích a Češích, o chudobě, o hledání sebe sama a vytyčování zón, kam mají někteří vstup zakázán. Bez vaší pomoci to nevýjde! Předprodej knihy začíná 4. 5. 2021 v 9 hodin.  http://bit.ly/KupVykoreneni   

 

 

Žádost o pomoc a spolupráci při "pomoci lidem ve válečné oblasti"!

realita válkyNezisková organizace ve spolupráci s orgány státní správy na Ukrajině i dobrovolníky zajišťuje pomoc a podporu obyvatelům v přifrontových městech a obcích.

V současné době probíhá několik projektů pomoci:

 - pomoc dětem v základních školách v přifrontových městech a obcích

(sbírka na školní potřeby v celkové výši 45.000 Kč)

 - pomoc pro vojenskou nemocnici (získávání zdravotnického materiálu)

 - zimní pomoc pro obyvatele v přifrontových městech a obcích(oblečení,obuv)

 -sbírka finančních prostředků na dopravu materiálu do oblasti ATO

 -sbíráme i hračky,deky,hygienické potřeby(ručníky,osušky,utěrky)

   Prosím o jakoukoliv formu podpory, materiální nebo finanční. Na finanční dary můžeme vystavit potvrzení pro odpočet z daňového základu. Humanitární krize v části Donbasu stále trvá i přes nové dohody o příměří. Lidé se bez pomoci neobejdou.

   Do pomoci lidem na Ukrajině se mohou zapojit i zaměstnanci vaší společnosti, a to jakoukoli formou.

Veškeré aktivity neziskové organizace Humanitární pomoc Ukrajině,.z.s. a CENTRA humanitární pomoci Ukrajině v Praze jsou podporovány velvyslanectvím Ukrajiny v České republice nebo ve spolupráci s orgány státní správy v Ukrajině.
 

Máte-li jakékoliv dotazy k humanitární pomoci Ukrajině, nebo k tomu jak funguje CENTRUM humanitární pomoci Ukrajině v Praze, rád Vám veškeré otázky zodpovím.

 Lukáš Dvořáček

člen rady nno Humanitární pomoc Ukrajině, z.s.

Kraj přispěl informačnímu centru

KRAJ PŘISPĚL INFORMAČNÍMU CENTRU

Moravskoslezský kraj vyhlásil dotační program na „Podporu turistických informačních center v Moravskoslezském kraji v roce 2020“. TIC připravilo projekt pod názvem „Zkvalitnění služeb TIC“, ze kterého získalo finanční prostředky, z nichž byla pro zpestření interiéru Íčka a lepší orientaci vytvořena nástěnná turistická mapa mikroregionu Rýmařovsko s vyznačením nejzajímavějších míst ve městě a v blízkém okolí. Dále jsme nechali zhotovit tyto propagační předměty: kapesní peněženky, antistresové balónky, poznámkové bloky, igelitové tašky a krásné 3D pohlednice s radnicí města. Byla také pořízena čtečka, zaplacen poplatek za certifikaci jednotné klasifikace TIC. Další část financí byla použita na aktualizaci webových stránek TIC, vzdělávací kurz angličtiny pro zaměstnance informačního centra za účelem zdokonalování se v komunikaci se zahraničními turisty a také rýmařovskou hledačku. Všechny zmíněné aktivity slouží k propagaci města a regionu, a také k výraznému zlepšení služeb pro turisty, kteří do Rýmařova zavítají a v neposlední řadě pro místní obyvatele.

Loga Rý MSK Íčko

              

Partneři Turistického informačního centra Rýmařov