RýmařovSKI maraton

tomskiZúčastněte se Rýmařovského maratonu - závodu na kolečkových lyžích klasickou technikou dne 7. 8. 2022 v kategoriích Elite 40 km a Open 21 km. Prezentace od 8 hod., startujeme od 9:20 hod. Tato akce proběhne ve Sportovním a společenském centru Flemmichova zahrada Rýmařov. Více info an www.rymarovski-maraton.tomski.cz 

Fajne léto v Karlovicích

Fajne letoProžijte s námi Fajne léto v Kosárně v Karlovicích ve Slezsku dne 30. 7. 2022 od 14-18 hod. Na trenažéru se naučíte jak podojit kozu, ukážeme vám, jak se pere v neckách či pletení z pedigu. Pro děti nebudou chybět tvořivé dílničky a malování na obličej. A také ochutnáte krajové speciality. Léto bude fajné.

Hradní Bestie

sermiriVe dnech 23. - 24. 7. 2022 od 9 hodin se můžete těšit na Velkolepou šermířskou akci na hradě Sovinci. Setkáte se s hradními bestiemi různách podob, vyluštíte Sovinecký rébus. Účinkují šermířské skupiny, kouzelník a iluzionista Yor-El a Ondra se svými dravci. Zavítejte na Sovinec a nebudete litovat.

Na příkaz císaře - velkolepý rytířský turnaj

sovinec 1Zveme vás na hrad Sovinec ve dnech 16. - 17. 7. 2022 Na příkaz císaře na velkolepý rytířský turnaj. Kvalitní celodenní program zaručen. Začínáme v 9 hod. Představí se těžkooděnci v plných zbrojích, kejklířské a divadelní skupiny, šermíři. Uvidíte také práce z řemeslné dílny, kovářské řemeslo ukáže mistr Jakub. Nebudou chybět také pohádky pro děti, sokolnické ukázky a prohlídky hradem. Občestvení zajištěno.

Oslava 150 let SDH Rýmařov

hasiciDne 30. 7. 2022 ve Flemmichově zahradě od 9 hod. proběhnou velké oslavy výročí 150 let Sboru dobrovolných hasičů Rýmařov. Oslavte s námi a přijďte je podpořit při exhibici jejich hasičských dovedností. Nebude chybět zábava a atrakce pro děti, večerní diskotéka, vystoupení známých hudebních kapel Abba revival, Boney M. revival a také Ponny Expres Country a Bluegrass. A pokud nás zasáhne vlna veder, uhasíme i žízeň a můžem valit až do rána.

Borůvkové hody

boruvkyVe dnech 20. - 21. 8. 2022 proběhne v Malé Morávce/Karlov pod Pradědem 21. ročník tradičních Borůvkových hodů. Určitě nezapomeňte přijít ochutnat jak jinak než borůvkové speciality. Dostanete se do borůvkového ráje. Více info na www.boruvkovehody.cz

Přízrak temné věže

sermiriVe dnech 9. - 10. 7. 2022 vás srdečně zveme na hrad Sovinec. Víkendová akce s názvem Přízrak temné věže zaručí vysokou kvalitu celodenního programu. Uvidíte lapky a katy při práci na loupežnické stezce. Účinkují Těžkooděnci v plné zbroji Markus M, dále se představí šermířské skupiny, mistr Jakub ukáže kovářské řemeslo a nebudou chybět pohádky pro děti z divadla Kašpárkův svět. Více info na https://www.mubr.cz/sovinec Otevřeno od 9-18 hod. 

Vyhlídková věž - prázdninový provoz

rozhlednaV červenci a srpnu bude rozhledna na Nové Vsi otevřena od středy do neděle od 10-12 a od 14-17 hod. Určitě se zastavte. Jsou odtamtud krásné výhledy, můžete se občerstvit v příjemné restauraci a pokud máte děti, tak v blízkosti je krásné nově vybudované hřiště.

Hornoměstské hody 2022

horni mesto logoO víkendu od 22. - 24. 7. 2022 proběhnou v Horním Městě tradiční Hornoměstské hody. Program bude nabitý. V pátek poslechnete Duo Jamahu, skupinu ze slavného programu Šlágr a na fotbalovém hřišti pak zhlédnete Okresní:Přebor v letním kině. V sobotu se můžete těšit na fotbalový turnaj, taneční vystoupení dětí, pro zvědavce budou otevřené štoly a přístupné prohlídky. Večer pak vystoupí skupina Kabát revival, pak bude následovat diskotéka. Nedělní program bude zakončen oddychově, opět proběhnou prohlídky štoly, zahraje dechová hudba u kostela, kde nebude chybět také mše. Máte se na co těšit!!

Slavnosti pánů ze Sovince

Sovinec 1 Vlastimil FojtíkVe dnech 25. - 26. 6. 2022 se konají Slavnosti pánů ze Sovince na Hradě Sovinci. Tento víkend je věnovaný zakladatelům hradu. Účinkují Šermířská skupina Fratres In Armis, Memento Mori, Markus M. Nebudou chybět komentované ukázky dravých ptáků a lukostřelecký spolek Arcus Regis. V sobotu večer proběhne slavnostní průvod pána ze Sovince a následně bohatý doprovodný program v podobě rytířského turnaje, kouzelníka a iluzionisty a zakončí ohňová show. Více info na www.hradsovinec.cz

Výstava výtvarných prací ZUŠ

obrazSpolek přátel ZUŠ Rýmařov pořádá Výstavu výtvarných prací z výtvarné akademie pro seniory. Výstava bude zahájena vernisáží dne 21. 6. 2022 v 16 hodin v Galerii Na schodech na Čapkově ulici v ZUŠ Rýmařov. Výstava potrvá do konce září.

Večerní prohlídky s názvem Carpe diem!

janovicky zamekNa nádvoří zámku i v jeho interiérech si můžete hrát. Na nádvoří bude připravena lukostřelba a hry pro děti a v interiéru se během těchto večerů můžete seznámit se šlechtickými zábavami, jako například oblékání, cestování, stolování atd. Ve velkém sále budou připraveny různé společenské hry. Akce se uskuteční v tyto termíny: 16. 7. , 30. 7. , 13. 8. 2022 od 17:00 do 21:00 hodin. Vstupy: dospělí 160,- Kč, senioři, mládež (18 - 24 let) 130,-Kč, snížene  ZTP, ZTP/P  130,- Kč, děti (6- 17 let)  60,- Kč, děti (0 -5 let) zdarma. Info: tel.: 778 961 569, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.zamek-janoviceurymarova.c

Anenská pouť na Vyhlídkové věži

vyhlidkova vez.jpg 1Dne 30. 7. 2022 se můžete přijít podívat na Anenskou pouť na Vyhlídkovou věž. Věž bude otevřena od 10:00 hodin. Pro mlsné jazýčky dobroty domácí výroby, prodej keramiky a bylinných směsí. Program Anenské pouti: 14:30 - 15:00 - Hudba léčí (koncert různých hudebních nástrojů v podání p. Dity Veselé), 15:15 - připomínka historických souvislostí, 15:30 - odchod poutníku ke kapli sv. Anny pod vedením pana faráře, 16:00 - Kaple sv. Anny - slavnostní potní mše.

Lesnictví a hornictví na Rýmařovsku - výstava dětských prací

Navštivte výstavu dětských prací na téma "Lesnictví a hornictví na Rýmařovsku" na Státním zámku Janovice u Rýmařova. Výstava je součástí prohlídkové trasy, proto prosíme zájemce, kteří by chtěli prohlídku pouze této výstavy, o předchozí domluvu se správou zámku. Domluva možná na tel. 778961569, 777356434 nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Více info na tel. 778961569, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.zamek-janoviceurymarova.cz 

Kurz společenského tance

Kurz společenského tance pro 9. třídy a SŠ. Naučíme vás standardní a latinskoamerické tance a základy společenské výchovy. Cena 800 Kč. Zahájení 16. 9. 2022 se závěrečným plesem, který se uskuteční v pátek 13. 1. 2023.

Taneční kurz pro dospělé bude zahájen 7. 10. 2022 od 20 do 22 hod. V 6 lekcích se naučíte waltz, tango, valčík, foxtrot, quick step, cha-chu, rumbu, jive, salsu, blues i mambo. Cena je 1.400 Kč za pár.

Taneční kurz vedou zkušení lektoři Libor Sobek, Filip Bělík a Veronika Říhová. Kurzy budou probíhat ve velkém sále Střediska volného času v Rýmařově. Přihlášky u paní Evy Kudlákové v SVČ Rýmařov.

Kino SVČ Rýmařov na měsíc červen/červenec 2022

filmova paskaProgram kina SVČ červen/červenec 2022 najdete zde: https://www.kinorymarov.cz

Výstava prací členů výtvarných kroužků SVČ Rýmařov

malbaV době od 11. 6. do 30. 10. 2022 se můžete přijít podívat na výstavu prací členů výtvarných kroužků Střediska volného času Rýmařov na zámek Janovice u Rýmařova.

Trhy Puritas

trhyZveme vás na pravidelé čtvrteční trhy Puritas. Máme pro vás další dva termíny pro červen 16. 6. 2022 od 10 do 16 hod. a pro červenec 21. 7. 2022 od 9 do 16 hod. Můžete si přijít zase nakoupit nejen originální regionální produkty. Akci provozuje Spolek pro obnovu Evropských bojových umění Arma Ferre z Bruntálu a společnost Puritas. Více info na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Partneři Turistického informačního centra Rýmařov