Vítání mláďat

mladata farma wenet 18 denik 300Ve dnech 8. - 9. května 2021 od 10 do 16 hodin proběhne v Nedělní škole řemesel ve Stránském tradiční Vítání mláďat. Přijďte přivítat do života všechna mláďata, která se letos na farmě narodila. Bude připraven  program ve formě farmářského soutěžení, pohybových her, občerstvení také bude připraveno. Těšíme se na Vás. Více info na www.stranske.websnadno.cz

Představení Simony Stašové!

MD rymarovPředstavení Simony Stašové "Shirley Valentine" je přesunuto na 25. listopadu 2021, na 19:00 hodin. Vstupenky jsou stále v platnosti. Peníze za vstupné se budou vracet jen v případě zrušení představení!!!

Žádost o pomoc a spolupráci při "pomoci lidem ve válečné oblasti"!

realita válkyNezisková organizace ve spolupráci s orgány státní správy na Ukrajině i dobrovolníky zajišťuje pomoc a podporu obyvatelům v přifrontových městech a obcích.

V současné době probíhá několik projektů pomoci:

 - pomoc dětem v základních školách v přifrontových městech a obcích

(sbírka na školní potřeby v celkové výši 45.000 Kč)

 - pomoc pro vojenskou nemocnici (získávání zdravotnického materiálu)

 - zimní pomoc pro obyvatele v přifrontových městech a obcích(oblečení,obuv)

 -sbírka finančních prostředků na dopravu materiálu do oblasti ATO

 -sbíráme i hračky,deky,hygienické potřeby(ručníky,osušky,utěrky)

   Prosím o jakoukoliv formu podpory, materiální nebo finanční. Na finanční dary můžeme vystavit potvrzení pro odpočet z daňového základu. Humanitární krize v části Donbasu stále trvá i přes nové dohody o příměří. Lidé se bez pomoci neobejdou.

   Do pomoci lidem na Ukrajině se mohou zapojit i zaměstnanci vaší společnosti, a to jakoukoli formou.

Veškeré aktivity neziskové organizace Humanitární pomoc Ukrajině,.z.s. a CENTRA humanitární pomoci Ukrajině v Praze jsou podporovány velvyslanectvím Ukrajiny v České republice nebo ve spolupráci s orgány státní správy v Ukrajině.
 

Máte-li jakékoliv dotazy k humanitární pomoci Ukrajině, nebo k tomu jak funguje CENTRUM humanitární pomoci Ukrajině v Praze, rád Vám veškeré otázky zodpovím.

 Lukáš Dvořáček

člen rady nno Humanitární pomoc Ukrajině, z.s.

Plán poutí rýmařovského farního obvodu na rok 2021!

kostel sv. michaelaChcete se zúčastnit některých z poutí? Podívejte se na odkaz: www.rymarovskafarnost.wz.cz, nebo na facebooku @inforymarov, popř. volejte na tel. č. 776 110 766

Zvěstování

HedvaI v této nepříznivé době se můžete těšit na adventní výstavu výtvarných prací s názvem Zvěstování. Tato výstava bude probíhat ve dnech 27. listopadu až do 31. prosince 2020, a to pouze v pracovní dny od 9-16 hod. v Galerii Fabrika v budově Hedva Český Brokát. Vernisáže se můžete zúčastnit online dne 27. 11. 2020 v 16 hod. na facebooku ZUŠ Rýmařov.

Kraj přispěl informačnímu centru

KRAJ PŘISPĚL INFORMAČNÍMU CENTRU

Moravskoslezský kraj vyhlásil dotační program na „Podporu turistických informačních center v Moravskoslezském kraji v roce 2020“. TIC připravilo projekt pod názvem „Zkvalitnění služeb TIC“, ze kterého získalo finanční prostředky, z nichž byla pro zpestření interiéru Íčka a lepší orientaci vytvořena nástěnná turistická mapa mikroregionu Rýmařovsko s vyznačením nejzajímavějších míst ve městě a v blízkém okolí. Dále jsme nechali zhotovit tyto propagační předměty: kapesní peněženky, antistresové balónky, poznámkové bloky, igelitové tašky a krásné 3D pohlednice s radnicí města. Byla také pořízena čtečka, zaplacen poplatek za certifikaci jednotné klasifikace TIC. Další část financí byla použita na aktualizaci webových stránek TIC, vzdělávací kurz angličtiny pro zaměstnance informačního centra za účelem zdokonalování se v komunikaci se zahraničními turisty a také rýmařovskou hledačku. Všechny zmíněné aktivity slouží k propagaci města a regionu, a také k výraznému zlepšení služeb pro turisty, kteří do Rýmařova zavítají a v neposlední řadě pro místní obyvatele.

Loga Rý MSK Íčko

              

Od soboty 24. října nebudou jezdit autobusy na Ovčárnu

Hejtman Moravskoslezského kraje nařídil regulační opatření v dopravě, které platí od soboty 24. října 2020 až do ukončení nouzového stavu na území České republiky.

Důvodem omezení veřejné linkové osobní dopravy v úseku Karlova Studánka, Hvězda autobusové stanoviště až Malá Morávka, Ovčárna - točna je snížení rizika ohrožení zdraví obyvatelstva koronavirem označovaným jako SARS CoV-2 v souvislosti s nadměrnou koncentrací cestujících v dopravních prostředcích, jimiž je zajišťována přepravní služba na této trase. Moravskoslezský kraj jako objednatel veřejných služeb by nebyl schopen garantovat přepravu cestujících na uvedeném úseku v potřebném rozsahu a současně v souladu s hygienickými předpisy a nařízeními. O to více pak nemůže garantovat zajištění hygienických v komerční dopravě provozované na zmíněném úseku. Nařízení platí pro všechny společnosti, tj. TRANSDEV MORAVA s.r.o., ČSAD Vsetín a.s.  a Koordinátor ODIS s.r.o.

Konkrétně jde o tyto linky a spoje:

853861 Bruntál – Vrbno pod Pradědem – Karlova Studánka: spoje 5, 205, 212 v celé trase.

853862 Bruntál – Malá Morávka, Karlov – Karlova Studánka: spoje 3, 24, 201, 202, 203, 204 v celé trase.

853863 Bruntál – Široká Niva – Vrbno pod Pradědem – Karlova Studánka: spoj 26 v celé trase.

853864 Krnov – Malá Morávka, Karlov – Malá Morávka, Ovčárna točna: všechny spoje pouze v úseku Karlova Studánka, Hvězda aut.st. - Malá Morávka, Ovčárna točna.

853885 Karlova Studánka – Malá Morávka, Ovčárna: všechny spoje v celé trase.

910120 Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka, Karlov – Malá Morávka, Ovčárna: všechny spoje pouze v úseku Karlova Studánka, Hvězda aut.st. - Malá Morávka, Ovčárna točna, resp. Malá Morávka, Ovčárna točna – Karlova Studánka, rozc. Hvězda.

Zdroj: www.rymarov.cz

Výstava "Válovky"

logoMěstské muzeum Rýmařov a Galerie Pranýř vás zvou na výstavu fotografií Jiřiny a Jiřího Hankeových. Výstava bude zahájena 3. října 2020 v 16 hodin a potrvá do 29. listopadu 2020. Úvodní slovo bude mít Dagmar Šubrtová a těšit se můžete na vystoupení šumperského sboru Žavez. 

Výstava "Dvě těla, jedna duše"

logoMěstské muzeum Rýmařov a Galerie Octopus vás zvou na výstavu kreseb, grafik a maleb Jitky a Květy Válových pod názvem "Dvě těla, jedna duše". Výstava bude zahájena 3. října 2020 v 16 hodin a potrvá do 29. listopadu 2020. Úvodní slovo bude mít Dagmar Šubrtová a těšit se můžete na hudební vystoupení šumperského sboru Žavez.

Crossfit/Aerobic/Bodyform

cviceni"Sport pro všechny" nabízí milovníkům pohybu pravidelné cvičení pod dohledem zkušených instruktorů. Cvičení je vhodné pro ty, kdo mají rádi zdravý pohyb, kdo chce zpevnit a formovat své tělo a kdo si do těla dají rádi. Cvičíme každou středu od 18-19 hod. v tělocvičně ZŠ na Národní 15 pod kostelem se na Vás těší Petra a Andrea. Kontakt: 724 643 022 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Cvičení rodičů s dětmi

deti1S novým školním rokem začíná tradiční Cvičení rodičů s dětmi. Je to cvičení dětí ve věku 1-6 let, scházet se budeme každý čtvrtek od 16:30-17:30 hod. v tělocvičně ZŠ pod kostelem. Začínáme 10. září 2020. Za sport pro všechny se na Vás těší Lenka Metelková, kontakt: 605 819 503.

Rýmařovský desetiboj 2021 45. ročník

kola 1I na rok 2021 je připraven již 45. ročník Rýmařovského desetiboje, podrobnosti kdo, kdy, v čem a za kolik najdete na stránkách facebooku Informačního centra Rýmařov @inforymarov  Přihlášky přijímá Alena Jurášová tel.: 605 521 013, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Poklad

truhlaCeloroční hra POKLAD je zábavná venkovní hra pro malé i velké. Sledujte mapku, plňte úkoly a sbírejte všechny indicie vedoucí k truhle s pokladem. Podaří se vám rozluštit tajný kód k otevření truhly? Kde získat mapku k pokladu a pravidla hry zjistíte na www.cestickou.cz

Projekt na podporu informačních center pro rok 2020!!!

Icko

V rámci projektu bude realizováno: Infocedule – turistická mapa s vyznačenými turistickými trasami a zajímavostmi u nás a v blízkém okolí, propagační tiskoviny -  dobrodružného poznávacího výletu na území našeho města a okolí, trhací letní a zimní mapy se zajímavostmi Rýmařovska, a také přehled ski areálů a jejich informacemi pro vás, propagační předměty – igelitové tašky, poznámkové bločky, 3D pohledy Rýmařov aj., připravují se také nové webové stránky IC. Na tomto projektu nyní pracujeme a těšíme se, až vám nové materiály a služby budeme moci nabídnout.

LOGA

Informace pro veřejnost!!!

IckoSledujte webové stránky: www.inforymarov.cz; www.rymarovsko.cz;  facebook@inforymarov, facebook@muzeumrymarov, telefonujte: IC - 554 254 381, muzeum - 554 254 382. Případně kontaktujte i Městský úřad Rýmařov: www.rymarov.cz; facebook@mestorymarov, tel.: podatelna - 554 254 100

Vyhlášení nouzového stavu!!!

IckoV souvislosti s dnešním nařízením vlády České republiky o vyhlášení stavu nouze rozhodlo vedení města Rýmařova jako zřizovatel příspěvkových organizací o uzavření provozu Městské knihovny Rýmařov a Městského muzea Rýmařov pro veřejnost. Informační středisko v muzeu jako poskytovatel specializovaných služeb pro občany zůstává v provozu. Středisko volného času je pro veřejnost uzavřeno už od středy 11. března 2020.

 
 
 

Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností

bar.ces.pozTaké v roce 2020 bude probíhat program Podpora obnovy kulturních památek obcí s rozšířenou působností pod záštitou Ministerstva kultury České republiky. Z tohoto programu jsou poskytovány finanční příspěvky na náklady spojené s obnovou kulturních památek, které se nalézají mimo památkové rezervace a zóny, nejsou národními kulturními památkami a nejsou ve vlastnictví České republiky, popř. na obnovu movité kulturní památky pevně spojené se stavbou, jako jsou např. oltáře nebo varhany v kostelech, pokud je tato stavba kulturní památkou, a dále na obnovu movitých kulturních památek v případě, že se nejedná o restaurování.

Podpora elektromobility také v našem regionu

kolaVýlety na elektrokolech jsou stále oblíbenější, protože elektrokola nabízejí pohodlí, uvítá je každá věková kategorie a navíc jsou šetrné k životnímu prostředí. V loňském roce se díky projektu „Rozvoj turistického informačního centra“, který byl financován Moravskoslezským krajem, mohla zřídit nabíjecí stanice pro elektrokola při Informačním centru Rýmařov. K dispozici jsou 4 zásuvky pro nabíjení, a také možnost si tato elektrokola zapůjčit přímo v IC Rýmařov. Díky  rozšiřující se síti e-půjčoven je možné využít tyto dopravní prostředky v různých lokalitách, obzvláště tam, kde je špatné, nebo žádné autobusové spojení.

logo msk

Partneři Turistického informačního centra Rýmařov